Masz ogromną szafę w swoim domu, ale boisz się ją otwierać ze względu na duży bałagan? Czy masz wrażenie, że Twoja duża szafa stała się labiryntem, w którym gubisz się w morzu ubrań, butów i akcesoriów? Czy codziennie spędzasz cenny czas na poszukiwaniu właściwej rzeczy do ubrania? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule postaramy Ci się pomóc w organizacji swojej wielkiej szafy! Uwierz nam, że masz dużo szczęścia i wiele osób Ci zazdrości, dlatego koniecznie zadbaj o tę przestrzeń w swoim domu! Nie czekaj i już dziś zacznij wielką metamorfozę swojej wielkiej szafy!

Wybór odpowiednich akcesoriów

Pierwszym krokiem do skutecznej organizacji dużej szafy, jest wybór odpowiednich narzędzi. Pomoże Ci to zoptymalizować dostępną przestrzeń i uczynić ją bardziej funkcjonalną. Oto kilka przydatnych akcesoriów, które mogą Ci pomóc:

Różnego rodzaju wieszaki

Nie wszystkie wieszaki są takie same. Istnieją specjalne wieszaki na spodnie czy sukienki, które również warto kupić. To z całą pewnością pomoże Ci lepiej zorganizować przestrzeń w dużej szafie!

Półki i kosze

Organizacja dużej szafy - poznaj nasze sposoby!Półki i kosze to doskonały sposób na przechowywanie rzeczy, które nie pasują na wieszaki. Na półkach możesz trzymać buty, torebki, czy akcesoria, natomiast w koszach piżamy, które nie muszą być idealnie wyprasowane.

Kosze na bieliznę i skarpetki

Drobne przedmioty, takie jak bielizna czy skarpetki, mogą łatwo się zgubić w szafie. Kosze i organizery pomogą utrzymać Ci je w odpowiednim porządku.

Wkłady do szuflad

Jeśli Twoja szafa ma szuflady, wykorzystaj je do przechowywania mniejszych przedmiotów, takich jak biżuteria czy akcesoria i ozdoby do włosów. Wkłady do szuflad pomogą uniknąć niechcianego bałaganu.

Etykietowanie i kategoryzowanie

Kolejnym ważnym krokiem jest podzielenie zawartości szafy na kategorie. Możesz to zrobić na wiele sposobów, w zależności od własnych preferencji. Możesz posortować ubrania według kategorii, np. na spodnie, koszulki, sukienki czy koszule lub według sezonu, w którym je nosimy na np. ubrania letnie i zimowe. Jeszcze inną kategorią, które możesz wyróżnić to okazje, przy których nosisz dane ubrania, np. do pracy, na siłownię, na imprezę czy na co dzień. Etykietowanie jest również bardzo ważne, ponieważ pomoże Ci to na szybsze znalezienie chcianych ubrań. Umieść etykiety na pudełkach, koszach czy półkach, aby w łatwy sposób odnaleźć to, czego potrzebujesz. Dzięki temu unikniesz chaotycznego przeszukiwania i zaoszczędzisz czas.

Regularne przeglądy

Nawyk regularnego przeglądania swojej szafy jest niezwykle pomocny. Raz na jakiś czas zastanów się, które ubrania już dawno nie były noszone i czy nie warto je wyrzucić lub oddać. Dzięki temu utrzymasz porządek w szafie i nie zagracisz jej rzeczami, których już nie potrzebujesz. Możesz również pomyśleć o sprzedaży swoich ubrań, których już dawno nie nosiłeś.

Sezonowe rotacje

Aby zaoszczędzić miejsce w szafie i utrzymać porządek, rozważ sezonowe rotacje. Możesz to zrobić na przykład, przenosząc zimowe ubrania do innej szafy lub przechowywać letnie ubrania w jednej części szafy niż inne ciuchy. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na zimowe rzeczy i odwrotnie. To również świetny moment na przegląd i ewentualne pozbycie się rzeczy, których nie będziesz już nosić.

Oświetlenie

Oświetlenie w szafie może uczynić jej organizację o wiele wygodniejszą. Umieść oświetlenia LED na wewnętrznych ściankach szafy, a pomoże Ci to lepiej widzieć i odnajdywać swoje ubrania, zwłaszcza w ciemniejszych zakątkach tej ogromnej przestrzeni.

Pojemniki na buty

Jeśli Twoja kolekcja butów jest imponująca kup koniecznie pojemniki na buty. Te specjalnie zaprojektowane pojemniki pomogą zachować buty w doskonałym stanie, a jednocześnie zaoszczędzą przestrzeń w szafie.

Planuj zakupy

Kolejnym krokiem do dobrej organizacji szafy, jest niezagracanie jej kolejnymi ubraniami. Dlatego, zanim dokonasz kolejnych zakupów, zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz nowej bluzki, kolejnych spodni czy pary butów. Zaplanuj swoje zakupy, aby unikać gromadzenia rzeczy, których rzadko używasz.

Idealnie zorganizowana szafa, to oczywiście wiele spędzonego nad tym czasu oraz siły. Dlatego z całą pewnością należy Ci się dobrej jakości odpoczynek, a to zapewnić Ci może idealny materac. My szczególnie polecamy model Hilding Aspre, który jest materacem ekologicznym. Zbudowany jest z profilowanej pianki HR Bio oraz profilowanej pianki NATURALIS. Cały produkt jest miękki i bardzo elastyczny, więc jeśli lubisz właśnie takie powierzchnie, to koniecznie zainwestuj właśnie w ten model! Więcej o tym i innych naszych produktach przeczytasz pod tym linkiem: www.hilding.pl, więc serdecznie na nią zapraszamy!