Materace nawierzchniowe, zwane również topperami lub nakładkami, są stosowane na obecną powierzchnię do spania. Zwiększają komfort i wygodę snu bez ponoszenia większych wydatków na nowy materac. Takim materacem nawierzchniowym jest materac Hilding Bass. Co go charakteryzuje i dlaczego warto zdecydować się na jego zakup?

Materac nawierzchniowy Hilding Bass – kiedy warto zdecydować się na jego zakup?

Materac nawierzchniowy Hilding Bass jest to materac zbudowany ze sprężystej i elastycznej pianki Velvet Touch. Zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, jest również wytrzymały i odporny na odkształcenia. Będzie nam służyć przez długi czas, zwłaszcza kiedy będziemy regularnie go odwracać. Systematyczna zmiana strony materaca, na której śpimy, służy jego trwałości i zapewnia mu odpowiednią wentylację. Kiedy warto zdecydować się na zakup materaca nawierzchniowego Hilding Bass?

Materace nawierzchniowe Hilding Bass są świetnym wyborem, gdy:

 • nasze łóżko, wersalka lub sofa przestały być wygodne, ale nie chcemy teraz inwestować w nowe podłoże do spania,
 • chcemy wyrównać powierzchnię podłoża do snu, ponieważ z biegiem lat powstały na niej odkształcenia, które utrudniają nam wygodne ułożenie się,
 • cierpimy na bóle pleców i karku – materac nawierzchniowy natychmiast poprawia komfort snu. Materac nawierzchniowy Hilding Bass jest twardy i zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa,
 • śpimy z partnerem na dwóch pojedynczych materacach i chcemy zniwelować przerwę między nimi,
 • chcemy poprawić higienę snu. Materace nawierzchniowe Hilding Bass mają zdejmowane pokrowce, które można zdjąć i wyprać w temperaturze do 40 lub 60 stopni Celsjusza. Dodatkowo wszystkie materiały zastosowane w materacach są antyalergiczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w materac nawierzchniowy?Warto dodać, że materace Hilding Bass mają do wyboru dwa pokrowce:

 1. Pokrowiec Tencel, wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych, które nie podrażniają skóry. Dzięki swoim właściwościom kontrolują poziom wilgotności materaca, absorbując ją bezpośrednio z naszego ciała.
 2. Pokrowiec Cashmere, wykonany z wiskozy i kaszmiru. Również pochłania wilgoć, a dodatkowo izoluje przed zimnem.

W jakich rozmiarach oferowane są materace nawierzchniowe Hilding Bass?

Materac nawierzchniowy 140×200 cm to tylko jeden z rozmiarów materacy dostępnych w ofercie producenta Hilding. Hillding jest renomowanym, cieszącym się zaufaniem konsumentów i jednym z najbardziej znanych producentów materacy w Polsce. Proponuje swoim klientom materace nawierzchniowe Hilding Bass w następujących rozmiarach:

 • 80×200 cm,
 • 90×200 cm,
 • 100×200 cm,
 • 120×200 cm,
 • 140×200 cm,
 • 160×200 cm,
 • 180×200 cm.

Jaki rozmiar materaca nawierzchniowego Hilding Bass będzie dla nas najlepszy? To zależy od tego, czy szukamy toppera na pojedyncze, czy podwójne łóżko. Osoby, które śpią same, mogą wybrać materac o szerokości od 80 do 120 cm. W przypadku par optymalne szerokości to 140, 160 lub 180 cm. Oczywiście topper musi być dopasowany wielkością do podłoża do spania. Tylko wtedy będzie dobrze spełniać swoje funkcje. Jeśli zatem nasza wersalka ma szerokość 140 i długość 200 cm, wybierzmy materac nawierzchniowy 140×200 cm.

Teraz już wiemy, jaki materac nawierzchniowy wybrać, w zależności od tego, czy śpimy na łóżku pojedynczym, czy podwójnym. Sprawdźmy jeszcze, kto powinien zdecydować się na zakup materaca nawierzchniowego Hilding Bass!

Kto najwięcej zyska na zmianie starego materaca na nowoczesny materac nawierzchniowy Hilding Bass?

Na zmianie starego materaca na nowoczesny materac nawierzchniowy Hilding Bass najwięcej zyskają osoby, które chcą poprawić jakość swojego snu i zwiększyć twardość powierzchni, na której śpią. Materac Hilding Bass bowiem należy do grupy twardych materacy. Twardy materac 140×200 i w każdym innym rozmiarze spełni oczekiwania osób, które chcą zapewnić stabilne podparcie dla swojego ciała i lepiej wysypiają się na twardszych powierzchniach.

Z zakupu materaca nawierzchniowego Hilding Bass będą też zadowolone osoby, które często podróżują i chcą zapewnić sobie wygodę w każdym miejscu. Topper jest przystosowany do rollowania, dzięki temu można go w prosty sposób przewozić. Nie musimy się też obawiać, że zajmie dużo miejsca. Warto mieć to na uwadze!