Materace kieszeniowe Hilding Makarena sprawdzą się w przypadku dwóch osób o różnej wadze i różnym wzroście. Jeżeli więc szukasz produktu, który odznacza się wysoką jakością. Posiada kilka poziomów twardości, a przy tym dopasowuje się do kształtu ciała, nie możesz wybrać lepiej.

Materace kieszeniowe to świetna alternatywa dla materacy ze sprężynami typu bonell. Choć te drugie są wytrzymałe i charakteryzują się dużą elastycznością, to z biegiem czasu ugniatają się i trzeszczą. Materace kieszeniowe zostały skonstruowane tak, by wyeliminować te problemy. Dlatego materace kieszeniowe Hilding Makarena wykorzystują innowacyjną konstrukcję sprężyn Multipocket. Poznaj je bliżej!

Jakie są zalety i wady materaca kieszeniowego Hilding Makarena?

Użyte w materacu sprężyn zamknięte są w pojedynczych przegrodach. Powoduje to, że każda ze sprężyn pracuje osobno. W danym momencie uginają się tylko te, na które oddziałuje ciężar ciała. Co więcej podążają one za każdą zmianą położenia użytkownika, dając mu możliwie największe podparcie. Materac Makarena posiada 7 zróżnicowanych stref twardości, a Multipocket został otoczony dwoma różnymi typami pianki. Pierwsza z nich to naturalny lateks, który ogranicza rozwój bakterii wewnątrz materaca, a jednocześnie zwiększa sprężystość wkładu. Druga to termoelastyczna piana Visco – połączona z pianką Flexifoam – reagująca na ciepło ciała. Pod jego wpływem delikatnie się zapada, dając uczucie otulenia. Zmniejsza napięcie mięśniowe i eliminuje bóle kręgosłupa. Kupując materac kieszeniowy Makarena masz do wyboru dwa rodzaje pokrowców. Elips z miękkiej dzianiny o wysokim stopniu elastyczności oraz Merced z dodatkiem lycry, który z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Hilding Makarena - materac multipocketZalety materaca Makarena już znasz. A jakie są jego wady? Ta największa to cena. Materace kieszeniowe są zwykle o wiele droższe niż piankowe. Ale pamiętaj, że jakość idzie w parze z ceną. Dlatego tę wadę trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Druga poważna wada to brak plastyczności. Materace kieszeniowe nie mogą być stosowany w łóżkach z regulowanym zagłówkiem. Poza tym są stosunkowo ciężkie. Do ich przewracania będziesz potrzebować pomocy. A mimo zastosowanych w nich elastycznych pianek, nie dopasowują się tak idealnie do krzywizn ciała, jak materace piankowe.

W jakich rozmiarach można nabyć materace kieszeniowe Hilding Makarena?

Hilding oferuje standardowe wymiary materacy. W katalogu marki znajdziesz materace kieszeniowe w 7 różnych rozmiarach. Wśród nich jedno- i dwuosobowe. Do tej pierwszej kategorii zalicza się 4 wymiary: 80×200, 90×200, 100×200 a także nieco większe 120×200. Z kolei materace dwuosobowe to: 140×200, 160×200 oraz 180×200. W przeciwieństwie do materacy piankowych, kieszeniowe nie są wysokoelastyczne, dlatego musisz zawsze dokładnie dobrać ich rozmiar do ramy łóżka. Materac Makarena ma wysokość 23 lub 26 cm (w zależności od tego, który pokrowiec wybierzesz). Jeśli Twoje łóżko nie jest zbyt głębokie, ten materac może okazać się za wysoki.

Jaki rozmiar materaca kieszeniowego Makarena więc wybrać? Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od jego przeznaczenia. Materac kieszeniowy 140×200 z serii Makarena może okazać się doskonałym wyborem nie tylko do łóżek dwuosobowych. Ale świetnie też sprawdzi się u osób, które śpią w pojedynkę i uwielbiają mieć dużo wolnej przestrzeni. Kieszeniowy materac do spania 140×200 nawet przy ciągłych zmianach pozycji nie odkształca się na całej powierzchni, co z pewnością zwiększą jego żywotność.

Dla kogo zalecane jest spanie na materacu kieszeniowym Hilding Makarena?

Najpopularniejsze są materace kieszeniowe 140×200 dla par. To rozmiar, który gwarantuje swobodę podczas snu dwóm osobom. Optymalne dopasowanie do ciężaru ciała gwarantuje, że śpiąca obok osoba nie będzie odczuwać ruchów partnera. To także doskonały wybór dla dwójki o różnej wadze. Jeśli np. Twoja partnerka jest szczupłą i drobną osobą a Ty wysokim, postawnym mężczyzną, materac Makarena będzie dla Was idealnym wyborem. Każdemu z Was zapewni odpowiednie wsparcie dla mięśni i kręgosłupa, nie zmniejszając przy tym komfortu snu drugiej osoby.

Materace kieszeniowe polecane są właściwie dla każdego. Dla alergików, dorosłych i nastolatków. Jedynie dla dzieci i niemowląt lepiej wybrać materac piankowy, który daje wsparcie dla bardzo delikatnych mięśni i wciąż rosnącego kręgosłupa.

Jeśli wciąż się zastanawiasz, jaki materac kieszeniowy wybrać, rozważ naszą propozycję.