Dobry materac, czyli jaki? Każdy z nas ma inne wymagania, dlatego słowa te będzie odczytywał zupełnie inaczej. Dowiedz się jak wybrać model, który w pełni spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Dobry materac, czyli dopasowany do naszych potrzeb

Materac powinien być dopasowany do naszych indywidualnych preferencji, potrzeb i upodobań. Znalezienie takiego nie zawsze może wydawać się łatwe, jednak z perspektywy czasu podjęty trud przyniesie wiele pozytywnych efektów. Musimy pamiętać, że podczas nocnego odpoczynku nasz organizm się regeneruje, przez co uzyskujemy energię do działania na cały dzień. Właśnie dlatego skutki spania na niewygodnym podłożu odczujemy bardzo szybko: zaczną pojawiać się pierwsze dolegliwości bólowe, a my będziemy wstawać jeszcze bardziej zmęczeni niż w momencie, gdy wieczorem kładliśmy się do łóżka. Na jakie kwestie warto jest zwracać uwagę podczas zakupu? Istotna będzie tutaj nasza waga oraz budowa ciała. Zakłada się, że dla osób cięższych lepsze będą twardsze produkty, zapewniające im mocne i stabilne podparcie. Ważna jest także przybierana przez nas pozycja oraz to czy śpimy z partnerem, ponieważ jeśli korzystamy z materaca razem z drugą powinniśmy wybierać modele o wysokiej elastyczności punktowej, które indywidualnie reagują na nacisk oraz amortyzują drgania. Nie bez znaczenia jest też wkład materaca, ze względu na fakt, że każdy posiada inne właściwości.

Materac piankowy czy sprężynowy

Dobry materac – czyli jaki?Każdy z modeli posiada swój zestaw cech i właściwości, z którym warto jest zapoznać się przed zakupem. Wiele materacy piankowych, za sprawą zaawansowanych technologicznie wkładów, świetnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała, dając ulgę zmęczonym i obolałym mięśniom. Wskazać możemy tu chociażby produkty z pianką termoelastyczną Visco, które po zakończonym użytkowaniu wracają do swojej pierwotnej formy. Miłośników mocniejszego podparcia zainteresują modele z dodatkiem lateksu, które posiadają doskonałe właściwości antyalergiczne. Jeśli jednak planujemy zakupić materac sprężynowy, koniecznie zwróćmy uwagę na te kieszeniowe lub multipocket. W obu wskazanych rodzajach, sprężyny zostały umieszczone w malutkich kieszeniach, co wpływa na ich elastyczność punktową. Jednak produkty multipocket wyposażone zostały w większą ilość sprężyn o mniejszej średnicy, co przekłada się na sposób w jak dopasowują się do kształtu ciała.

Dobry materac a zdrowie

Kupując materac musimy pamiętać, że ma on istotny wpływ na nasz stan zdrowia, chociażby poprzez bezpośrednie oddziaływanie na kondycję kręgosłupa. Źle dobrany może powodować poważne schorzenia oraz wady postawy, szczególnie jeśli wcześniej przeszliśmy uraz lub kontuzję. Poza tym nie bez znaczenia pozostaje on dla naszego układu oddechowego, ponieważ podczas snu wdychamy gromadzący się w łóżku kurz. Dlatego koniecznie zwracajmy uwagę na materiały, z których materac wykonano. Bardzo ważne, aby blokowały one rozwój grzybów i bakterii oraz gwarantowały wentylację na wysokim poziomie. Produkty Hilding posiadają wiele prestiżowych certyfikatów zapewniających, że zostały one wyprodukowane z troską o najmniejsze szczegóły. Wskazać możemy tutaj odznaczenie Oeko-Tex® przyznawane modelom wykonanym z tkanin wolnych od substancji negatywnie wpływający na nasze zdrowie. Bardzo istotną jest dla nas pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, którą otrzymały materace przygotowane z myślą o najmłodszych.

Pamiętajmy,aby szukając dobrego materaca wybierać przede wszystkim sprawdzonych producentów, stanowiących gwarancję zadowolenia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrany model posłuży nam przez długie lata.