SleepMed to firma, która od lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości produktów związanych ze snem. Dokładnie przeanalizujemy dziś sposób, w jaki SleepMed potwierdza jakość swoich wyrobów. Znając zaangażowanie marki w badania i innowacje, można mieć pewność, że jakość produktów tej firmy stoi na najwyższym poziomie. Co takiego sprawia, że SleepMed wyróżnia się na rynku i jakie kroki podejmuje, aby zapewnić klientom produkt najlepszej jakości? Przedstawiamy odpowiedzi na te pytania!

Certyfikat AEH

SleepMed, renomowana firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości produktów związanych ze snem, od lat buduje swoją markę dzięki zaangażowaniu w badania, innowacje oraz dbałości o jakość swoich wyrobów. Proces potwierdzania bezpieczeństwa i funkcjonalności produktów przez SleepMed jest skrupulatny, co pozwala firmie wyróżnić się wśród konkurencji na rynku artykułów sypialnianych.

Jak SleepMed potwierdza jakość swoich produktów?Produkty dostępne w ofercie SleepMed posiadają certyfikat AEH wydawany przez Szwajcarski Instytut. Stanowi to potwierdzenie zgodności produktów z normami i przepisami Unii Europejskiej, a także gwarancję bezpieczeństwa, higieny i jakości. Dzięki posiadaniu certyfikatu AEH, klienci SleepMed mogą mieć pewność, że wyroby spełniają najwyższe standardy jakościowe. Jakie są najważniejsze cechy, które brane są pod uwagę przed wydaniem takiego certyfikatu?

  • Ergonomia – to jeden z kluczowych parametrów, które są brane pod uwagę podczas oceny materaca. Ten czynnik jest tak ważny ze względu na to, że podstawową funkcją materaca jest stabilizowanie i podpieranie kręgosłupa podczas snu.
  • Higiena – materace SleepMed są produkowane z materiałów, które ułatwiają utrzymanie czystości w łóżku.
  • Klimat – materace oferowane przez SleepMed doskonale przepuszczają powietrze dzięki technologii Airforce. Tym samym spełniają wymagania stawiane przez Szwajcarski Instytut AEH.
  • Trwałość – produkty posiadające certyfikat charakteryzują się wytrzymałością i wykonaniem z materiałów wysokiej jakości. Warto mieć jednak na uwadze to, że aby materac wytrzymał jak najdłużej, należy prawidłowo pielęgnować produkt i dbać o czystość w sypialni.

15-letnia gwarancja!

15-letnia gwarancja to jeden z najlepszych wskaźników jakości materacy SleepMed. Oferowanie tak długiego okresu gwarancyjnego świadczy o pewności producenta co do trwałości, solidności i jakości swojego wyrobu. Daje to klientom pewność, że produkt zostanie naprawiony lub wymieniony w przypadku jakichkolwiek usterek wynikających z wady produkcyjnej. Ten fakt sprawia, że oferta SleepMed jest atrakcyjna dla konsumentów, a sama marka cieszy się zaufaniem.

Jakie uprawnienia ma klient z tytułu gwarancji? Przede wszystkim mają oni prawo do bezpłatnej naprawy, a gdy jest to niemożliwe – wymiany produktu na wolny od wad. Okres liczony jest od momentu wydania wyrobu kupującemu. Firma w ten sposób zobowiązuje się do zapewnienia długotrwałej satysfakcji z zakupu.

Status wyrobu medycznego

Materace SleepMed to wyroby medyczne. Co to oznacza? Definicja, którą można odnaleźć w prawodawstwie unijnym wskazuje, że status ten mogą uzyskać narzędzia, materiały, urządzenia i inne artykuły przewidziane do zastosowań medycznych u ludzi – m.in. profilaktyki, łagodzenia chorób i niepełnosprawności, a także modyfikowania procesów fizjologicznych. Kluczowe jest to, że cel nie może być osiągany poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne i metaboliczne w ludzkim ciele lub na nim. Cały obszar działalności związanej z wyrobami medycznymi reguluje w Polsce ustawa o wyrobach medycznych z 2022 roku.

Materace SleepMed służą do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchu (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. W pełni spełniają wszelkie warunki, które są niezbędne do tego, aby zakwalifikować je do kategorii wyrobów medycznych. Świadczy to o ich bezpieczeństwie i funkcjonalności.

Oeko-Tex i inne certyfikaty

Produkty SleepMed posiadają różne certyfikaty. Wśród nich warto wymienić:

  • Oeko-Tex – certyfikat Oeko-Tex jest wydawany przez niezależną międzynarodową organizację, która zapewnia, że produkty tekstylne spełniają surowe normy dotyczące bezpieczeństwa dla konsumentów oraz ochrony środowiska. Posiadanie tego certyfikatu oznacza, że produkty SleepMed są bezpieczne dla zdrowia i wyprodukowane z myślą o dobrostanie środowiska naturalnego.
  • SteP Oecotex – certyfikat SteP Oecotex (Sustainable Textile Production) potwierdza, że proces produkcji tekstyliów jest zrównoważony pod względem ekologicznym, społecznym i ekonomicznym. To ważny certyfikat, który świadczy o trosce SleepMed o odpowiedzialną produkcję.

Produkty SleepMed są zgodne ze standardami Vita Rest Origin. To zestaw wytycznych dotyczących jakości i wytrzymałości produktów do snu. Posiadanie tego rodzaju standardów odzwierciedla wysoką jakość wyrobów SleepMed i ich odpowiednie spełnianie określonych kryteriów.

Chcesz dobrze wyposażyć swoją sypialnię i zależy Ci na wysokiej jakości? Wybierz SleepMed! Materace o statusie wyrobu medycznego, liczne certyfikaty i 15-letnia gwarancja – wszystko to przemawia za tym, że z pewnością się nie zawiedziesz.