Świadomość na temat tego, jak ważny jest zdrowy i efektywny sen stale rośnie. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup podłoża do snu wysokiej jakości, które spełni ich oczekiwania i będzie doskonałą inwestycją na lata.

Jak spać, aby się wyspać? – kilka słów o higienie snu

Higiena snu to nic innego, jak nawyki, które mają zapewnić nie tylko wystarczająco długi, ale i efektywny sen. Nocny wypoczynek jest bardzo istotny – ma wpływ na zdrowie psychiczne, fizyczne, rozwój i regenerację. Jak zatem zadbać o to, by wykorzystać czas spędzony w łóżku możliwie jak najlepiej?

  • Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie i chodzenie spać mniej więcej o tej samej porze pomoże uregulować Twój zegar biologiczny, a tym samym sprawi, że zarówno budzenie się, jak i zasypianie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Warto pamiętać o tym, że sen powinien trwać około 7-8 godzin, dlatego Twój plan dnia powinien przewidywać na niego właśnie tyle czasu.
  • Regularna aktywność fizyczna to podstawa. Ruch jest niezwykle istotny dla całego organizmu, a więc wpływa również na jakość snu. Co ważne, wcale nie muszą to być bardzo intensywne ćwiczenia – już 30 minut jogi, spaceru, czy rozciągania wpłynie na Twój organizm pozytywnie.
  • Zwróć uwagę na to, co jesz. Zdrowa i zbilansowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia. Aby nie mieć problemów ze snem, ogranicz spożycie kofeiny po południu, unikaj cukru wieczorem i jedz lekkie kolacje.
  • Stwórz w sypialni środowisko sprzyjające zaśnięciu. Szalenie istotne jest to, aby w sypialni czuć się dobrze i swobodnie. Może w tym pomóc regularne wietrzenie, zmiana pościeli co określony czas oraz dobór poduszki, kołdry i materaca zgodnie ze swoimi potrzebami.

Jaki materac sprężynowy wybrać?

Jaki materac sprężynowy sprawdzi się najlepiej?Wyrobem, który jest w stanie zapewnić nocny wypoczynek na najwyższym poziomie jest materac sprężynowy 120×200. Został on zbudowany ze sprężyn umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach, które pracują indywidualnie. Reagują na naciski i uginają się jedynie w miejscu, w którym te występują – pod wpływem ciężaru ciała materac nie ugina się na całej swojej powierzchni. Jaki model będzie odpowiedni dla Ciebie? U osób poszukujących twardego podłoża do snu świetnie sprawdzi się materac Hilding Fandango, którego olbrzymią zaletą jest przystępna cena. Został on dodatkowo utwardzony za pomocą warstwy maty kokosowej, dzięki czemu trwałość jest większa, podobnie jak higiena użytkowania.  Osoby poszukujące materaca, który da im jeszcze większe wsparcie powinny zwrócić uwagę na materac multipocket Hilding Flamenco o dwóch twardościach. Daje osobie śpiącej możliwość wyboru pomiędzy twardym a średnim poziomem komfortu, a ponadto jest antyalergiczny i wyprofilowany w 7 stref twardości.

Dlaczego warto kupić materac sprężynowy? Powodów jest wiele. Najprościej mówiąc, jest to produkt, który zapewni nie tylko komfort użytkowania na najwyższym poziomie, ale również zapewni doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/