Czas na wymianę materaca, a nadal jego rodzaj jest nam nieznany? To częsty problem, ponieważ nie wiemy, jak odpowiednio dopasować do swoich potrzeb materac. Ludzkie uprzedzenie w wielu przypadkach nie pozwala nam decydować się na materac sprężynowy, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt lat temu były one niezwykle uporczywe i niewygodne przez wychodzące sprężyny. Czy dzisiejsze materace sprężynowe od Hilding Anders zasługują na naszą uwagę?

Współczesne materace sprężynowe

Materace Hilding posiadają dwa rodzaje wkładów – piankowe i sprężynowe. Często jednak negatywne myśli nasuwają się nam do głowy, kiedy myślimy o materacach sprężynowych. Dlaczego? Dzieje się to dlatego, że często kojarzą nam się z materacami naszych babć – kłujące, niewygodne i uginające się w całości pod naciskiem. Takie rodzaje materacy nazywamy materacami bonellowymi, które już współcześnie naprawdę rzadko się pojawiają. Najwięcej na rynku jest materacy sprężynowych, ale kieszeniowych. Oznacza to, że każda ze sprężyn jest umieszczona w indywidualnych kieszonkach, dzięki czemu każda z nich jest od siebie oddalona i osobno reagują na nacisk. Dzięki temu materace sprężynowe charakteryzują się:

  • Materace Hilding - materace sprężynowe od SleepingExperttłumieniem drgań, które nie są wyczuwalne np. dla naszego partnera,
  • trwałością, którą zapewniają solidnie wykonane sprężyny odporne na uszkodzenia czy odkształcanie się,
  • prawidłowym wsparciem kręgosłupa,
  • 7 strefami twardości,
  • elastycznością oraz wysoką sprężystością.

Materace sprężynowe podzielić można ze względu na średnicę sprężyn w wkładzie. Opiera się to na zasadzie, że im mniejsza średnica sprężyny, tym więcej mieści ich się na jeden metr kwadratowy, a to oznacza większy standard oraz lepsze podparcie kręgosłupa. Wyróżnić tutaj można materace kieszeniowe (np. Hilding Step), materace multipocket (np. Hilding Makarena) oraz materace Pocket Plus (np. Hilding Dance).

Dlaczego warto zainwestować w materac sprężynowy z SleepingExpert?

SleepingExpert to firma zajmująca się dystrybucją materacy wielu producentów, w tym rekomendowanej marki od Hilding Anders. Cechują się niebywałą jakością oraz trwałością, a fakt, że pochodzą od polskiego dystrybutora jeszcze bardziej skłania do zakupu. Firma SleepingExpert funkcjonuje w Polsce od 2006 roku i ciągle dynamicznie się rozwija, nabywając wiedzy oraz doświadczenia, które potem udzielane jest w formie rad klientom. Dodatkowo dysponuje dwoma rodzajami sklepów – sklepem stacjonarnym w wielu miejscowościach w Polsce, w tym w Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku, a także sklepem internetowym na stronie wyspani.eu. Pozwala to na dopasowanie formy zakupu do miejsca zamieszkania i dysponowanego czasu

Materace sprężynowe uległy zmianie na przestrzeni lat i posiadają zupełnie inne właściwości. Z uwagi na charakter cech są szczególnie polecane parą oraz osobom preferującym bardziej sprężyste podłoże. Zakupić je można za pomocą SleepingExpert w łatwy, szybki i przyjemny sposób.