Materace i poduszki piankowe są dość powszechne – bardzo często możemy natknąć się na nie w sklepach. Co więcej, dostępne są różne modele i rodzaje pianek, z jakich wykonuje się te artykuły sypialniane. Przed zakupem dobrze dowiedzieć się, czym charakteryzują się te produkty. Czy naprawdę są warte naszej uwagi?

Rodzaje pianek

  • Pianka termoelastyczna – to wyjątkowa pianka, która reaguje na ciepło naszego ciała. To daje nam zupełną pewność, że dopasuje się dobrze do naszych naturalnych krzywizn. Pianka ta sprawdzi się szczególnie dla wymagających użytkowników, których powszechne materace nie zadowalają.
  • Pianka lateksowa – materace zawierające tę piankę są bezpieczne dla wszystkich, ponieważ są antyalergiczne i antybakteryjne. Pianka lateksowa to naturalny i ekologiczny materiał, który dodatkowo charakteryzuje się świetną elastycznością i dopasowaniem do ciała.
  • Pianka wysokoelastyczna – jej ogromną zaletą jest niezwykła elastyczność punktowa. Wykonany z niej materac nie odkształca się, a do tego zapewnia stabilne podparcie ciała. Ponadto pianka wysokoelastyczna cechuje się wspaniałą trwałością – będzie spełniała swoje zadanie przez długi czas.

Materace i poduszki piankowe - czym się charakteryzują?Poduszki piankowe

Poduszka piankowa to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych poduszek z pierzem. Jeśli zauważyliśmy, że po śnie na takich modelach boli nas szyja albo sen nie jest komfortowy, rozważmy zmianę ich na poduszki piankowe!

Poduszki te cechują się wyjątkową miękkością, ale jednocześnie gwarantują komfortowe podparcie głowy. Są wykonane z przewiewnego materiału, który jest antyalergiczny i antybakteryjny. Z łatwością odnajdziemy poduszki piankowe, które będą dopasowane do pozycji, w której śpimy – na plecach, brzuchu lub na boku. Wybór odpowiedniej poduszki pozwoli nam na prawdziwy wypoczynek.

Materace piankowe

Materace piankowe to jedne z najpopularniejszych modeli materacy. Nie powinno nas to dziwić – w sklepach dostępny jest ich ogromny wybór, dzięki czemu każdy znajdzie idealny model dla siebie.

Przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się, czym cechują się poszczególne pianki. Jeśli zależy nam na jak najlepszym dopasowaniu, postawmy na materac z pianką termoelastyczną. Produkty wykonane z lateksu będą zaś dobrą opcją dla osób, którym zależy na naturalnym materiale.

Dzięki wyborze odpowiedniego materaca zagwarantujemy sobie komfortowy sen. Będziemy budzić się wypoczęci, a nasze ciało nie będzie obolałe. Produkty wykonane z pianek zapewnią nam niebywałą miękkość, z której rankiem ciężko będzie nam zrezygnować.

Jeśli wybierzemy już dobry materac i poduszkę, zadbajmy również o wysokiej jakości pościel, która zapewni nam ciepło i wygodę.

Wybór materaca lub poduszki wykonanej z pianki zdecydowanie nie okaże się błędem. Te przyjemne, miękkie artykuły posiadają wiele zalet. Nasz kręgosłup z pewnością podziękuje nam za tę decyzję. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie snu, postawienie na produkty piankowe będzie bezpieczną i trafioną opcją.