Sen odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pozwala prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia oraz zapewnia dobre samopoczucie. Jednak, aby móc się odpowiednio wyspać warto w pierwszej kolejności wybrać materac, który będzie prawidłowo dopasowany pod kątem indywidualnych potrzeb użytkownika – wagi, stanu zdrowia oraz preferowanej twardości. To właśnie jej wybór przyprawia niejedną osobę o zawrót głowy, dlatego warto sprawdzić jeden z najtwardszych materacy od Hilding Anders – Hilding Foxtrot!

Czym jest twardość materaca? 

Materace do spania różnią się między sobą stopniem twardości – jednak czym ona tak naprawdę jest? Otóż twardość materaca to nic innego, jak subiektywna ocena odczucia twardości podłoża do spania. Jej wybór jest niezwykle ważny, ponieważ spanie na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu może skutkować powstawaniem lub rozwijaniem się wielu schorzeń kręgosłupa. Wiele materacy, w tym Hilding Foxtrot posiada oznaczenia, które pomagają wybrać najbardziej odpowiadającą użytkownikowi twardość. Wyróżnić tutaj można:

  • H1, czyli materac miękki – przeznaczony dla osób ważących do 60 kg,
  • H2, czyli materac o średniej twardości – przeznaczony dla osób między 60-80 kg,
  • H3, czyli materac twardy – przeznaczony dla osób między 80-100 kg,
  • H4, czyli materac bardzo twardy – przeznaczony dla osób powyżej 100 kg.

Jednak wybór twardości nie opiera się tylko na wadze, ponieważ pod uwagę należy wziąć także indywidualne preferencje użytkownika. Najlepszym sposobem wybrania twardości jest przetestowanie materaca w salonie i sprawdzenia, czy kręgosłup położony jest w linii prostej. Hilding Foxtrot to materac piankowy, który powstał z myślą o osobach ceniących sen na twardym podłożu, jednak to nie wszystko!

Hilding Foxtrot – charakterystyka

Najtwardszy materac od Hilding Anders - dowiedz się więcej o Hilding FoxtrotKażdy materac Hilding posiada indywidualne cechy. Zasada ta dotyczy również materaca Hilding Foxtrot, który posiada niezwykle twardy wkład zbudowany z pianki wysokoelastycznej HR. To właśnie ona odpowiada za sprężystość, wytrzymałość oraz odporność na odkształcenia. Sam fakt zastosowania innowacyjnej, stworzonej przy użyciu najnowocześniejszych technologii pianki sprawia, że materac jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu oraz zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa. Ponadto wkład posiada siedem stref twardości, dzięki czemu jeszcze dokładniej potrafi dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Warto również wspomnieć, że Hilding Foxtrot należy do materacy odwracalnych, co oznacza, że obie jego strony są przystosowane do użytkowania. Posiada to swego rodzaju zalety, ponieważ regularne obracanie materaca w pozytywny sposób wpływa na trwałość oraz wentylację wkładu. Na Hilding Foxtrot wyśpi się każdy – nawet alergicy! Umożliwiają to przyjazne dla zdrowia oraz wolne od alergenów materiały, z jakich został wykonany materac oraz specjalne profilowane wkłady, dzięki którym zapewniona jest jeszcze lepsza wentylacja. Zapobiega to gromadzeniu się wewnątrz bakterii oraz wilgoci. Nie można również zapomnieć o odpornym na mechacenie pokrowcu Hybrid oraz pokrowcu Italiano. Posiadają one uchwyty ułatwiające obracanie materaca na drugą stronę oraz zamek, dzięki któremu można zdjąć i wyprać pokrowiec.

Komfortowy oraz efektywny sen jest zasługą materaca odpowiednio dopasowanego do potrzeb swojego użytkownika. Z uwagi na to warto poświęcić chwilę i dokładnie sprawdzić, jaka twardość będzie najlepsza zarówno pod kątem indywidualnych preferencji, jak i wagi. Dla osób cięższych oraz ceniących twarde podłoże polecany jest jedyny w swoim rodzaju – materac Hilding Foxtrot!