Coraz więcej osób zwraca uwagę na składy materiałowe wszelkiego rodzaju tekstyliów. Moda na nieco droższe, a za to ponadczasowe wyroby wysokiej jakości dosięgnęła zarówno garderobę, jak i sypialnię. Propozycją, która idealnie wpisuje się w ten trend jest pościel lniana, nad zakupem której powinien zastanowić się każdy miłośnik zdrowego snu.

Dlaczego wybór pościeli ma znaczenie?

Na jakość snu wpływa cała masa czynników, które dotyczą zarówno warunków panujących w sypialni, jak i codziennych nawyków. Szalenie istotna jest jednak aranżacja łóżka w taki sposób, by żaden element jego wyposażenia nie stał na przeszkodzie do zdrowego i efektywnego snu. Jednym z wyrobów, na który warto zwrócić uwagę jest pościel. Wynika to z faktu, iż ta pozostaje w bezpośrednim kontakcie ze skórą użytkownika średnio przez osiem godzin w ciągu doby. Materiał, z którego jest wykonana powinien więc być przewiewny i miły w dotyku, a ponadto przystosowany do prania w warunkach domowych. Pościel należy bowiem często prać po to, by utrzymać higienę w sypialni. Najważniejszymi aspektami, na które należy zwracać uwagę podczas doboru odpowiedniego wyrobu jest więc rodzaj materiału, z którego został wykonany oraz jego gramatura, którą warto dopasować do pory roku.

Len – czym się charakteryzuje?

Pościel lniana - czym się wyróżnia?Len europejski, z którego wykonywane są jedne z najbardziej znanych pościeli lnianych marki Moana, to materiał naturalny i biodegradowalny. Posiada nieskończoną ilość zalet, które mają ogromny wpływ na komfort snu. Wśród najistotniejszych z nich wymienia się fakt, iż jest to tkanina całoroczna, posiadająca właściwości termoregulacyjne. W praktyce oznacza to, że latem daje przyjemne poczucie chłodu, a zimą otula i zapewnia ciepło oraz komfort termiczny. Len jest w dodatku niesamowicie lekki i przyjemny w dotyku, dlatego pod tego typu tkaniną można poczuć się błogo i uniknąć podrażnień na skórze. Jego niezaprzeczalnym atutem jest również trwałość. Pościel wykonana z takiego materiału z pewnością będzie służyć przez długie lata i – pod warunkiem ostrożnej eksploatacji – nie utraci swoich pozytywnych właściwości.

Poznaj niezaprzeczalne atuty lnianych pościeli 

Pościel wykonaną z lnu europejskiego bez obaw można prać w pralce, w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Z tego też powodu bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Jej ogromną zaletą jest również jej minimalistyczny, a zarazem bardzo elegancki wygląd. Wyrób pomaga w stworzeniu higienicznego i komfortowego środowiska do snu dzięki swoim właściwościom higroskopijnym – zdolność wchłaniania wilgoci jest bowiem szczególnie ważna dla osób, które cierpią z powodu nadmiernej potliwości. Charakterystyczna dla tego materiału tkanina sprawia, że pościel jest ponadczasowa i nie potrzebuje dodatkowych ulepszeń w postaci jakichkolwiek nadruków. Doskonale odnajdzie się we wnętrzach w każdym stylu – duży wybór kolorów i rozmiarów dostępnych na Sleeping House jest na to najlepszym dowodem.

Rynek sypialniany obfituje w ciekawe modele pościeli, którym przyświeca jeden wspólny cel: zapewnienie użytkownikowi komfortu termicznego. Każdy znajdzie wśród nich propozycję idealną dla siebie, która poprawi jakość snu. Kto wie, może to właśnie pościel lniana jest idealnym kandydatem dla Ciebie?