Każdy z nas ma mnóstwo obowiązków i wyzwań w życiu codziennym, ale po dołożeniu do tego uciążliwych objawów alergii, nawet najprostsze czynności mogą stać się prawdziwym wyzwaniem. Kichanie, swędzące oczy, duszności — to tylko niektóre z symptomów, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Ale czy wiesz, że istnieje sposób, aby zminimalizować te dolegliwości i odzyskać spokojny sen oraz komfort w czasie wypoczynku? Marka SleepMed oferuje rozwiązanie dla osób borykających się z alergiami — poduszki antyalergiczne i materace, które łatwo utrzymać w czystości, doskonale się sprawdzają. Dzięki innowacyjnym technologiom i wysokiej jakości materiałom, produkty SleepMed mogą pomóc Ci odzyskać spokój i świeżość każdego ranka. Odkryj, jak odpowiednio dobrane podłoże do spania może sprawić, że nawet zmagając się z alergią, możesz cieszyć się zdrowym i odprężającym snem.

Problemy ze snem w życiu alergików

Większość alergików często budzi się w nocy. Skutkuje to zmęczeniem w ciągu dnia i słabym samopoczuciem. Dolegliwości mogą być bardzo różne. Do tych najczęściej występujących należą w szczególności: wysypka, katar (nieżyt nosa), duszności, kaszel i opuchnięcie jamy nosowej. Alergicy często chrapią — utrudnia to sen nie tylko im samym, ale również pozostałym domownikom.

Uciążliwe życie z alergią. Zminimalizuj intensywność objawów z marką SleepMedPamiętaj o tym, że im bardziej są nasilone objawy alergii, tym gorsza jest jakość snu. W skrajnych przypadkach zdarza się nawet, że nocą niezwłocznie potrzebne staje się uzyskanie pomocy lekarskiej! Najbardziej niebezpieczne są duszności. Nasilają się wówczas, gdy głowa spoczywa płasko na poduszce.

Dodatkowy problem stanowią leki przeznaczone do stosowania przez alergików. Wiele z nich wywołuje senność. Przyjmowanie ich w ciągu dnia nie tylko utrudnia efektywne wykonywanie zadań i komfortowe funkcjonowanie, ale również sprawia, że zegar biologiczny przestaje funkcjonować prawidłowo i zasypianie staje się prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać, wybierając we współpracy z lekarzem nowoczesne leki antyhistaminowe — np. loratadynę czy cetyryzynę.

Jak utrzymać higienę w sypialni

Naturalnym stanem rzeczy jest to, że ludzkie ciało nocą generuje wilgoć. Poza tym traci około 3 g naskórka! Niestety stanowi to doskonałe warunki dla roztoczy. Uwielbiają one zrogowaciałą skórę, pot i szybko rozwijają się w wilgotnych pomieszczeniach. Ich wdychanie stanowi główną przyczynę złego samopoczucia po przebudzeniu.

Co warto robić, aby utrzymać czystość w sypialni na optymalnym poziomie? W pierwszej kolejności kup wysokiej jakości materac i poduszkę. Wybierz produkty od renomowanej marki SleepMed, które są skonstruowane tak, żeby ułatwić Ci dbanie o higienę. Dzięki nim sprzątanie w sypialni będzie nie tylko proste, ale też szybkie i przyjemne.

Pościel zmieniaj co 2 tygodnie. Dzięki temu ograniczysz ilość roztoczy, kurzu i szkodliwych drobnoustrojów. Jeśli korzystasz z kołdry przystosowanej do prania, regularnie korzystaj z tej możliwości. Pamiętaj też o tym, że bez względu na charakter i jakość danego elementu wyposażenia sypialni po pewnym czasie użytkowania należy go wymienić. Dotyczy to zarówno materaców i poduszek, jak i drobiazgów — dywaników, pościeli i prześcieradeł.

Wybierz SleepMed i ciesz się czystością

Produkty od marki SleepMed to doskonały wybór dla Ciebie, jeśli chcesz łatwo, szybko i skutecznie dbać o higienę w sypialni. Z jakich innowacyjnych rozwiązań korzysta ta marka, aby ułatwić Ci utrzymywanie czystości w łóżku?

  • Technologia AirForce — to specjalny system nacięć wykonywanych wewnątrz pianki. Dzięki nim powietrze może swobodnie krążyć po całym wkładzie. Ciepło jest efektywnie odprowadzane na zewnątrz, a w wypełnieniu ograniczone jest gromadzenie się wilgoci. SleepMed doskonale wie, jak ważna jest cyrkulacja powietrza i to właśnie dlatego korzysta z technologii Airforce.
  • Nowoczesne pianki — zarówno pianki termoelastyczne, wysokoelastyczne, jak i naturalne (stosowane w produkcji materaców z linii SleepMed Natura) umożliwiają optymalną wentylację. Organizm nie jest narażony na przegrzanie czy wychłodzenie, a powierzchnia pozostaje higieniczna i bezwonna nawet wówczas gdy jest wykorzystywana przez długi czas.
  • Sprężyny typu Multi — nie tylko idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy całego ciała, ale również efektywnie przepuszczają powietrze. Sprężyny działają niezależnie, a przestrzeń znajdująca się między nimi sprzyja optymalnemu poziomowi wentylacji.
  • Mata kokosowa — to dodatek, który może stanowić kolejną warstwę w materacu. Włókna kokosowe perfekcyjnie odprowadzają wilgoć i chronią materace SleepMed przed rozwojem wewnątrz nich pleśni, grzybów i bakterii.
  • Ochraniacz na materac — jeśli chcesz, aby Twój materac jak najdłużej był czysty i radził sobie nawet w ekstremalnych warunkach, korzystaj z ochraniacza. Ten dostępny w ofercie SleepMed możesz prać nawet w 90 stopniach Celsjusza. Taka temperatura pozbędzie się wszelkich nieczystości zgromadzonych na jego powierzchni.

Codzienne życie z alergią może być bardzo uciążliwe. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów na ograniczenie intensywności odczuwanych dolegliwości. Jeśli objawy uniemożliwiają Ci spokojny sen, koniecznie zainwestuj w akcesoria sypialniane od marki SleepMed. Ich wysoka jakość w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami sprawia, że utrzymanie z nimi higieny w sypialni to czysta przyjemność!

wyrób medycznySleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.