Technologia Airforce to coś, co zdecydowanie okaże się przydatne. Zachowanie optymalnego poziomu higieny snu i zapewnienie skutecznej przewiewności wpłynie niezwykle korzystnie na jakość naszego snu. Dowiedz się więcej o technologii Airforce!

Na czym polega technologia Airforce?

W modelach SleepMed wykorzystywane są innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest technologia Airforce. Jest to specjalna, wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia są robione zarówno w poziomie, jak i pionie. W ten sposób dochodzi do powstania otwartych komór, przez które wydostaje się nadmiar wilgoci i ciepła. Wystarczą naturalne ruchy na materacu, aby wypchnąć wilgotne powietrze ze środka wkładu. Na jego miejsce zostaje zaczerpnięte czyste i świeże powietrze. Sprzyja to oddychalności i przewiewności wypełnienia. Technologia Airforce została wykorzystana przy tworzeniu dwóch pianek w materacach SleepMed – innowacyjnej FlexiFoam oraz wysokoelastycznej VPPHR.Czym jest technologia Airforce zastosowana w materacach SleepMed?

Co zapewnia technologia Airforce?

Technologia Airforce to bardzo cenny element wypełnienia materaca. Dzięki niemu zostaje zachowana znakomita cyrkulacja powietrza i przewiewność, które zapobiegają gromadzeniu się wilgoci we wnętrzu materaca. To niweluje ryzyko powstania pleśni i grzybów. Materac wykazuje właściwości antyalergiczne, co wpływa na to, że w jego wkładzie nie dochodzi do rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. Wypełnienie nie przyciąga alergenów, dzięki czemu może być swobodnie wykorzystywane przez alergików. Do środka modelu skutecznie dostaje się świeże, czyste powietrze, co oddziałuje na wysoki poziom higieny. Pozwala też naszej skórze oddychać i zapobiega nadmiernemu przegrzaniu się i poceniu. Technologia Airforce gwarantuje ponadto bardzo dobre właściwości ortopedyczne, co będzie szczególnie ważne dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem.

Jak jeszcze zadbać o wysoki poziom higieny snu?

Technologia Airforce w materacu to jeden ze sposobów, aby zadbać o odpowiedni poziom higieny snu. Oprócz tego możemy też skorzystać z pokrowców na materac, które są dołączane do modeli SleepMed. Produkty z kolekcji Standard i Hybrid idą w parze z pokrowcem Merced, który wyróżnia się specjalnym designem. Umożliwia on osiągnięcie jak najlepszej oddychalności wkładu. Gwarantuje ponadto przyjemne uczucie orzeźwienia, które zwiększa komfort podczas korzystania z materaca. Obecność pokrowca pozwala również na spotęgowanie właściwości rdzenia materaca. Merced pokryty jest śnieżnobiałą, miłą w dotyku tkaniną wykonaną z dzianiny. Jego powierzchnia została pokryta specjalnymi perforacjami, które nie dość, że zwiększają walory estetyczne pokrowca, to jeszcze gwarantują odczuwalny efekt masażu. Dzięki temu wypoczywanie na materacu staje się jeszcze przyjemniejsze. Warto wspomnieć o tym, że materiał, z którego zrobiony jest pokrowiec, posiada dużą ilość elastycznych włókien, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Została ona nasączona specjalną apreturą zmiękczającą, która zapewnia skuteczne odprowadzanie wilgoci, a do tego zwiększa miękkość podłoża. Boki pokrowca są obszyte innowacyjną taśmą 3D, która jest odpowiedzialna za usprawnienie obiegu powietrza i skuteczne odparowywanie wilgoci, dzięki czemu materac pozostaje suchy. Co istotne, w składzie tkaniny nie została zastosowana przędza naturalna, nie musimy zatem obawiać się o rozwój bakterii czy roztoczy. Warto wspomnieć, że sam pokrowiec jest bardzo łatwy w czyszczeniu, a do tego nadaje się do wyprania.

W przypadku materacy z serii Plus i Hybrid Plus możemy liczyć na pokrowiec Probiotex. Składa się on z 3 elementów. Pierwszy z nich, czyli śnieżnobiała dzianina Probiotex, została wykonana z włókien wiskozowych. Odpowiada za nadanie pokrowcu eleganckiego charakteru i za zapewnienie uczucia ciągłej czystości i świeżości podczas snu. Z tego względu oddziałuje również na zwiększenie komfortu wypoczynku. Została nasączona specjalną apreturą Purotex®, w której zastosowano innowacyjną technologię aktywnych probiotyków. Jej celem jest maksymalne zmniejszenie ilości alergenów i roztoczy na powierzchni materaca. W ten sposób zostaje zachowane czyste i komfortowe otoczenie snu, które jest bezpieczne również dla alergików. Boki pokrowca są pokryte delikatną tkaniną Tencel i taśmą 3D, które gwarantują znakomitą przewiewność i uczucie świeżości podczas korzystania z materaca. Elementy te są odpowiedzialne ponadto za regulację temperatury, wspaniałą przepuszczalność powietrza oraz niezwykle skuteczne pochłanianie wilgoci. Pokrowiec Probiotex również nadaje się do prania, co umożliwia zachowanie wysokiego poziomu higieny.

Jaki materac z technologią Airforce?

Jeśli chcemy cieszyć się korzystnymi właściwościami technologii Airforce, wybierzmy materace SleepMed. Jednym z najbardziej podstawowych modeli jest SleepMed Comfort. Jest to materac piankowy, w którym połączono piankę termoelastyczną VitaRest® i dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR. To właśnie w niej zastosowano technologię Airforce, która umożliwia osiągnięcie doskonałej wentylacji. Połączenie tych komponentów powoduje, że model wyróżnia się bardzo wysokim komfortem użytkowania. Pianka termoelastyczna skutecznie dopasowuje się do naturalnych krzywizn i gwarantuje pełne odprężenie. Pomaga też zredukować napięcie nagromadzone w mięśniach i całkowicie zregenerować organizm. Dwie warstwy pianki wysokoelastycznej pozwalają na dobór preferowanej twardości. Ciekawym rozwiązaniem będzie materac o wypełnieniu hybrydowym, czyli SleepMed Hybrid Comfort Plus. Oprócz pianki wysokoelastycznej VPPHR, w której zastosowano technologię Airforce i która stanowi podstawę wypełnienia modelu, wykorzystano też piankę termoelastyczną VitaRest® i 7-strefowe sprężyny typu Multi. Warstwa sprężyn odpowiada za zapewnienie anatomicznego wsparcia oraz wysokiej ilości punktów podparcia. Każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie. To gwarantuje bardzo cichą i komfortową pracę materaca. Oddziałuje również na powstanie wspaniałej elastyczności punktowej.

Technologia Airforce to niezwykle przydatny element wypełnienia materaca. Dzięki temu idealnemu rozwiązaniu możemy cieszyć się higieną snu na najwyższym poziomie. Zachowana zostaje optymalna cyrkulacja powietrza i przewiewność, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że we wnętrzu modelu gromadzą się drobnoustroje.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort, SleepMed Hybrid Comfort Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.