Włochy, kraj znany przede wszystkim z pięknych krajobrazów, bogatej historii oraz wyśmienitej kuchni. Powszechnie uważa się, że jeśli jedna osoba choć raz przekroczy włoską granicę, to koniecznie będzie chciała wrócić do tego kraju, ponieważ tak bardzo będzie nim zachwycona. Włochy co roku stają się jednym z najbardziej pożądanych celów podróży ludzi z całego świata. Każdy zakątek tego urokliwego państwa kryje w sobie niezapomniane atrakcje, które tylko czekają na odkrycie. Nie każda osoba może zdecydować się na jedno miasto we Włoszech, dlatego dla nich idealnym wyborem są wycieczki objazdowe. W tym artykule przedstawimy jedną z nich, więc koniecznie czytaj dalej!

Czym jest wycieczka objazdowa?

Wycieczka objazdowa to rodzaj podróży, który obejmuje zwiedzanie wielu różnych miejsc w określonym regionie, kraju lub kontynencie w ramach jednej podróży. Jest to zazwyczaj zorganizowana forma podróży, w której uczestnicy podróżują grupą pod opieką przewodnika lub pilota wycieczki. Oczywiście niektóre osoby decydują się samodzielnie zorganizować taką wycieczkę, co za pierwszym razem jest dużym wyzwaniem. Główną cechą wycieczki objazdowej jest to, że w jednym miejscu zatrzymujemy się maksymalnie na kilka dni. W trakcie wycieczki objazdowej grupa podróżników przemieszcza się między różnymi miejscami przy użyciu różnych środków transportu, takich jak autokary, pociągi, samoloty lub statki, co oczywiście zależy od kilku czynników. Program wycieczki może obejmować zarówno miejsca turystyczne, jak i kulturowe, atrakcje przyrodnicze, muzea, zabytki, spotkania z lokalnymi mieszkańcami oraz inne formy rozrywki i edukacji. Wycieczki objazdowe są popularne wśród osób, które chcą w krótkim czasie zobaczyć, jak najwięcej miejsc i doświadczyć różnorodności kultur, krajobrazów i atrakcji turystycznych. Organizatorzy wycieczek objazdowych starają się zapewnić uczestnikom kompleksową opiekę i zaplanować program tak, aby umożliwić, jak najlepsze poznanie odwiedzanych miejsc. Dzięki temu podróżni mogą cieszyć się podróżą bez konieczności martwienia się o organizacyjne szczegóły. Co jednak wtedy, kiedy chcemy samodzielnie zorganizować taką wycieczkę, np. po Włoszech? Jakie miejsca uwzględnić? Tego dowiesz się, czytając dalszą część tego artykułu!

Wycieczka objazdowa po Włoszech – jakie miejsca koniecznie muszą się na niej znaleźć?

Wycieczki objazdowe zazwyczaj trwają nieco dłużej, nich pojechanie w jedno konkretne miejsce, ponieważ poza zwiedzaniem atrakcji i zachwycanie się widokami, trzeba jeszcze uwzględnić czas na przemieszczenie się z jednego miasta do drugiego. Poniżej przedstawimy plan wycieczki objazdowej po Włoszech, która docelowo ma trwać około dwóch tygodni. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to czytaj dalej!

Wycieczka objazdowa po Włoszech. Sprawdź, gdzie koniecznie się zatrzymać!Dzień 1-3: Rzym

Rzym to stolica Włoch, od której koniecznie trzeba rozpocząć swoją wycieczkę objazdową po tym pięknym kraju. W Rzymie najlepiej zakwaterować się w hotelu, który jest zlokalizowany blisko centrum miasta, ponieważ stamtąd wszystkie atrakcje będą nam bliskie względem położenia. W Rzymie koniecznie trzeba zobaczyć Koloseum, Forum Romanum oraz Palatyn. Kolejnym punktem jest Watykan, a dokładniej Muzea Watykańskie i Bazylika św. Piotra, która jest jedną z największych świątyń na świecie. W Rzymie koniecznie trzeba zobaczyć również Panteon, czyli jedną z najlepiej zachowanych budowli starożytnego Rzymu. Trzy dni na zobaczenie najważniejszych zabytków Rzymu będą najlepszą opcją, a w międzyczasie możesz zachwycać się pięknem architektury i lokalnym jedzeniem.

4-6 dzień: Florencja

We Florencji również warto wynająć pokój w hotelu, mieszczącym się w centrum miasta. Swoje zwiedzanie polecamy od rozpoczęcia na Piazza della Repubblica, czyli najbardziej znanym placu we Florencji. Następnym obowiązkowym punktem jest katedra Santa Maria del Fiore. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na kopułę kościoła, której budowa zakończyła się w 1436 roku, a obecnie jest symbolem bogactwa i pomysłowości Florencji. Ponte Vecchio to bardzo popularna atrakcja turystyczna, a dokładniej jest to najstarszy i najbardziej efektowny most we Florencji. Na koniec warto odwiedzić Piazzale Michelangelo, czyli punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Warto również dużo odpoczywać, aby mieć siły na dalszą podróż i intensywne zwiedzanie.

7-9 dzień: Bolonia

Bolonia to kolejne miasto na naszej liście wycieczki objazdowej po Włoszech. Warto zobaczyć tam Piazza Maggiore, czyli główny plac miasta, który pochodzi z XIII wieku. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest bazylika św. Petroniusza, której budowę zaczęto w 1390 roku i do dziś jej nie ukończono. W Bolonii warto zobaczyć również Fontannę Neptuna, która cały czas zachwyca turystów. Miłośnicy książek muszą koniecznie wstąpić do Biblioteki Miejskiej Archiginnasio – jednej z największych w całych Włoszech. Znajduje się w niej prawie milion woluminów, w tym także bardzo rzadkie księgi, rękopisy i dokumenty pochodzące z XV wieku. Najsłynniejszą częścią całej biblioteki jest Teatr Anatomii, czyli oszałamiające pomieszczenie, które w XVIII wieku pełniło funkcję prosektorium i miejsca, gdzie przeprowadzano wykłady medyczne. Będąc w Bolonii, koniecznie odwiedź również Sanktuarium Matki Boskiej Życia, gdzie znajduje się imponująca kolekcja naturalnej wielkości rzeźb wykonanych z terakoty. Jeśli chodzi o zabytki Romańskie, to warto zobaczyć bazylikę św. Stefana, której historia sięga aż 100 roku n.e.

10-14 dzień: Wenecja

Wenecja to ostatnie miasto Włoch, które będzie kończyło naszą wycieczkę objazdową po tym pięknym państwie. W Wenecji koniecznie trzeba przepłynąć po Canale Grande, pójść na plac św. Marka oraz odwiedzić bazylikę św. Marka. Polecamy również zobaczyć Pałac Dożów i Most Westchnień. W Wenecji znajduje się bardzo dużo bazylik, które warto zobaczyć na własne oczy. Oczywiście nie może zabraknąć również pysznej pizzy i makaronu!

Wiemy, że wycieczki objazdowe są bardzo wyczerpujące, więc po powrocie do domu, należy Ci się dobrej jakości odpoczynek. To zapewnić może Hilding Electro, czyli materac wykonany ze sprężyn Multipocket, pianki wysokoelastycznej, pianki hybrydowej, lateksu oraz pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. Całość tworzy doskonałą powierzchnię do spania i regeneracji sił. Więcej o tym modelu materaca marki Hilding i o innych produktach tej firmy dowiesz się na tej stronie: https://hilding.pl/, więc serdecznie zapraszamy do klikania w link!