Człowiek średnio przesypia ⅓ doby, czyli osiem godzin. Jest to dość spora ilość godzin, którą spędza się w pozycji leżącej, dlatego warto zadbać, aby łóżko oraz umieszczony na nim materac były jak najlepiej dopasowane pod kątem indywidualnych cech użytkownika, czyli wagi, wieku oraz stanu zdrowia. Jednymi z najczęściej wybieranych materacy są materace średnio twarde, które znajdują się również w ofercie Hilding Anders. 

Cechy materacy średnio twardych

Materace średnio twarde to produkty, które są najczęściej wybierane z uwagi na swoje praktyczne zastosowanie. Stanowią swego rodzaju kompromis między materace miękkim a twardym, dzięki czemu idealnie spiszą się nie tylko w sypialni osób dorosłych czy dzieci, ale także i w pokoju gościnnym. Odznaczają się one twardością klasyfikowaną jako H2 – czyli materac o średniej twardości, który jest przeznaczony dla osób ważących między 60-80 kg. Jest to istotne, ponieważ zarówno waga, jak i preferowana twardość podłoża jest brana pod uwagę przy wyborze materaca. Wśród cech, jakie występują w materacach średnio twardych od SleepMed wyróżnia się:

  • prawidłowe podparcie kręgosłupa,
  • stabilizację całego ciała,
  • wysoki komfort snu,
  • redukcję drgań,
  • właściwości prozdrowotne,
  • higieniczne warunki snu.

Materace średniotwarde od SleepMed

Wysokiej jakości materace średniotwarde - odkryj najlepsze modele! materace SleepMed cechują się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, dzięki którym kręgosłup jest odpowiednio podparty, a ból spowodowany chorobami kręgosłupa jest redukowany. Wszystko to dzięki specjalistycznie dobrane wkładowi, który w najlepszy z możliwych sposobów dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Każdy materac średnio twardy od SleepMed posiada siedem stref twardości, dzięki którym możliwe jest jak najlepsze dopasowanie się wkładu do ciała. Ponadto posiadają certyfikat AEH potwierdzający fakt, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Wyróżnić tutaj można trzy modele:

  • SleepMed Comfort – materac piankowy posiadający w swoim składzie dwie warstwy pianki wysokoelastycznej z technologią Airforce oraz piankę termoelastyczną, która umożliwia stworzenie czterech twardości,
  • SleepMed Premium Plus – materac piankowy, posiadający w swoim składzie dwie pianki wysokoelastyczne z technologią Airforce oraz odpinany top, dzięki któremu można stworzyć sześć twardości,
  • SleepMed Hybrid Supreme – materac multipocket posiadający w swoim składzie wkład zbudowany ze sprężyn kieszeniowych, piankę wysokoelastyczną, piankę termoelastyczna z technologią Airforce, dzięki której można stworzyć cztery twardości i na bokach piankę FlexiFoam.

Dla kogo materace średniotwarde? 

Materace do spania powinny znaleźć się w każdej sypialni. Zapewniają one wysokie standardy oraz umożliwiają prawidłowy sen niezależnie od pory dnia czy nocy. Dodatkowo przedstawione właściwości matrycy od SleepMed sprawiają, że zdrowe oraz higieniczne środowisko snu jest wyjątkowo przyjazne alergikom. Same materace doskonale sprawdzą się w  sypialni zarówno par, jak i singli, nie zapominając również o osobach, które zmagają się z bólem kręgosłupa stosowanym chorobami lub schorzeniami kręgosłupa. poprzez zastosowanie ruchomej warstwy pianki termoelastycznej lub odpinanego topu, materace te mają możliwość dopasować się do indywidualnych preferencji każdego użytkownika, co sprawia, że są niemalże uniwersalne pod kątem preferowanej twardości.

Każdy człowiek jest inny, więc nic zatem dziwnego, że potrzebuje innego rodzaju materaca do spania. Niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy wagi najlepszym wyborem będzie materac średniotwardy od SleepMed, który dodatkowo posiada właściwości prozdrowotne. W ten sposób każdy użytkownik ma zapewnione prawidłowe podparcie kręgosłupa oraz komorowy sen.