Na właściwy rozwój każdego maluszka – większego lub mniejszego, w dużym stopniu wpływa na długość i jakość snu. Niestety, większość z nas, rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest prawidłowe dopasowanie podłoża do spania. Czym zatem kierować się przy wyborze oraz jak dbać o materac dla dziecka, aby służył jak najdłużej? 

Dlaczego warto zainwestować w materac dla dziecka? 

W pierwszych latach swojego życia, dzieci dużą część doby przesypiają, a jest to związane z tym, iż w tym czasie następuje intensywny rozwój małego organizmu. Między innymi wówczas nasze dziecko rośnie, poprzez wytwarzany hormon wzrostu. Nie można również zapomnieć o wciąż napływających, nowych bodźcach i informacjach, które muszą zostać przetworzone. Najlepszym podłożem do spania będzie materac dla dziecka, zapewniający właściwe wsparcie sylwetki małego człowieka. Jest to niezwykle ważne, gdyż nie tylko wpływa na zdrowy sen, ale także zapewnia prawidłowe wsparcie dopiero kształtującego się kręgosłupa.

Czym powinien wyróżniać się materac dla dziecka? 

Materac do pokoju dziecięcego - jak go wybrać?Wielu z nas, rodziców, zastanawia się, jak zapewnić zdrowy sen w komfortowych warunkach swojemu dziecku. Warto w tym przypadku postawić na materacyk dziecięcy, odznaczający się wysoką elastycznością powierzchni oraz przyjemnym wrażeniem otulenia. Oprócz tego, decydując się na tego typu produkt, warto uzgodnić:

  • właściwości antyalergiczne,
  • odpowiednią twardość,
  • rodzaj wypełnienia,
  • wodoodporny pokrowiec,
  • rozmiar.

W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, zaleca się większy materac do spania 120×200 (dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszym), a między 60×120 – dla niemowląt.

Jak dbać o materac dla dziecka? 

O materac dla dziecka można dbać na wiele sposobów. Przede wszystkim zaleca się, aby wybrany przez nas model był wyposażony w pokrowiec wodoodporny, który będzie zapobiegał wnikaniu cieczy w głąb materaca. Jeśli jednak produkt ten nie ma takich właściwości, to możemy wybrać inne rozwiązania, takie jak ochraniacz na materac Hilding. Inną kwestią jest:

  • częste wietrzenie,
  • regularne odkurzanie,
  • pranie pokrowca.

Rozwijające się dziecko potrzebuje nie tylko składników odżywczych, witamin oraz makro- i mikroelementów dostarczanych z pożywieniem. Istotną rolę w przyswajaniu informacji, uczeniu się i zapewnianiu sporych pokładów energii do spania gwarantuje również zdrowy oraz komfortowy wypoczynek naszego maluszka.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/