Materace SleepMed znane są ze swoich właściwości prozdrowotnych i korzystnego działania dla kręgosłupa. Powinniśmy jednak wiedzieć, że oprócz tego charakteryzują się też nowoczesnymi, innowacyjnymi technologiami na najwyższym poziomie, które sprawiają, że możemy cieszyć się najlepszym komfortem snu. Dowiedz się więcej!

Technologia Airforce

Jeden z kluczowych elementów materacy SleepMed, który powoduje, że korzystanie z nich jest niezwykle komfortowe, to technologia AirForce. To innowacyjna metoda, dzięki której właściwości pianek termoelastycznych stają się jeszcze lepsze. Wynika to z zastosowania specjalnej techniki nacinania pianki, która na skutek tego przyjmuję formę tzw. kratki wentylacyjnej. Nacięcia stosuje się zarówno w pionie, jak i poziomie, co pozwala na maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Dzięki takiej konstrukcji nie musimy obawiać się rozwoju bakterii, wilgoci czy innych drobnoustrojów na naszej powierzchni snu. Poruszanie się użytkownika na materacu sprawia, że nadmiar ciepła i wilgoci trafia do otwartych komór we wkładzie materaca, skąd jest naturalnie wypychany. Na ich miejscu pojawia się świeże powietrze, dzięki czemu, leżąc na materacu, możemy czuć się świeżo i czysto. Technologia ta została wykorzystana w nowoczesnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VVPHR, które są bardzo ważną częścią materacy SleepMed.

Nowoczesność i innowacyjność, czyli technologie zastosowane w materacach SleepMedTechnologia Airforce gwarantuje prosty, ale skuteczny sposób doprowadzania powietrza do materaca. Dzięki niej model zyskuje świetną oddychalność i wysoki poziom wygody. Właściwości Airforce sprawiają, że pod kątem oddychania wkładu wypoczynek jest bardziej komfortowy niż na jakimkolwiek innym materacu. Wpływa korzystnie na poziom higieny snu, dzięki czemu ułatwia zrelaksowanie się i odprężenie. Co więcej, ze względu na wykorzystanie ten metody produkt może zapewniać właściwości antyalergiczne i ortopedyczne. Oznacza to, że nie gromadzi w sobie szkodliwych alergenów, które mogłyby wywołać reakcję antyalergiczną i zaburzyć spokojny sen. Działanie ortopedyczne z kolei zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, gwarantując nie tylko komfortowy, ale i zdrowy wypoczynek. Modele z technologią Airforce sprawdzą się u alergików, seniorów, a także tych, którzy dbają o jak najlepszą higienę snu.

Pianka termoelastyczna Visco

W skład pianek Visco wchodzi pianka VitaRest® oraz Celsius-Waterlily®, które z pewnością można nazwać rewolucyjnymi produktami. O ich wysokiej jakości świadczy certyfikat „Oeko Tex” klasy I, który potwierdza, że pianki mogą być wykorzystywane nawet w materacach dla alergików i niemowląt. Zarówno pianka VitaRest®, jak i Celsius-Waterlily® posiadają odznaczenia i wyróżnienia, takie jak na przykład Nordic Swan Ecolabel, które przemawiają za ich innowacyjnością i skutecznym działaniem. VitaRest® to pianka poliuretanowa, która została stworzona przy użyciu najnowszych technologii. Spełnia wszystkie niezbędne standardy jakości, dzięki czemu możemy być pewni, że sen na niej będzie bezpieczny i komfortowy. Pianka jest niezwykle czuła na zmieniające się czynniki, takie jak ciepło czy ciężar ciała. Ze względu na swoje innowacyjne właściwości może skutecznie reagować na wspomniane wyżej elementy. Do naturalnych krzywizn dopasowuje się jak druga skóra, ponieważ zapamiętuje kształt ciała osoby leżącej. Możemy zatem spodziewać się indywidualnie dopasowanego podłoża snu. Specjalne wyprofilowanie pianki sprawia, że zyskuje ona aż 7 stref twardości. Oznacza to, że zapewnia optymalne podparcie dla kluczowych partii ciała. Korzystając z pianki VitaRest®, zredukujemy różne nieprzyjemne dolegliwości, takie jak dyskomfort czy ból pleców i karku. Co więcej, będziemy mogli zapobiec powstawaniu się ewentualnych dolegliwości bólowych w przyszłości. Materiał ponadto gwarantuje świetną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie grozi nam nadmierne pocenie się, a skóra może swobodnie oddychać.

Pianka Celsius-Waterlily® to równie ciekawe rozwiązanie. Na tle innych materiałów wyróżnia się tym, że łączy w sobie maksimum komfortu z ekologicznymi komponentami. Surowce wykorzystywane przy tworzeniu pianki są w pełni recyklingowane, a do tego nie zagrażają środowisku. Pianka charakteryzuje się niezwykłą trwałością i żywotnością – jej właściwości nawet na przestrzeni lat się nie pogarszają, a sam wkład nie traci na twardości. To powoduje, że możemy korzystać z niej przez lata. Celsius-Waterlily®, podobnie jak pozostałe pianki visco, redukuje nacisk, dzięki czemu ciało zostaje odciążone, a mięśnie mogą się w pełni rozluźnić. Pianki Visco gwarantują zarówno wysoki poziom komfortu, jak i higieny snu. Wpływają korzystnie na swobodny przepływ krwi, a do tego redukują napięcie nagromadzone w mięśniach.

Sprężyny typu Multi

Kolejny kluczowy aspekt materacy SleepMed to sprężyny typu Multi. To innowacyjny system sprężyn, który zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny. To powoduje, że kręgosłup ma zapewnione prawidłowe podparcie bez względu na to, w jakiej pozycji leżymy. Specjalny projekt sprężyn typu Multi powoduje, że idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Co istotne, umieszczenie każdej sprężyny w osobnej kieszonce sprawia, że mogą one pracować samodzielnie, dzięki czemu materac zyskuje znakomitą elastyczność punktową. Materace o takim wypełnieniu oferują 7 stref twardości, m.in. strefę podparcia lędźwi czy strefę podparcia głowy.

Regulacja twardości

Materace SleepMed są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby użytkowników. Dlatego oferują produkty, które umożliwiają wybór spomiędzy 4 lub 6 stopni twardości. Odpowiada za to wyjątkowa budowa poszczególnych modeli, która polega między innymi na wykorzystaniu ruchomej warstwy pianki VitaRest®. Po rozpakowaniu materaca możemy ją odpiąć i przełożyć na drugą stronę, co właśnie zapewnia kilka różnych twardości w jednym modelu.

Materace SleepMed to produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Nie dość, że są to artykuły medyczne, które zawierają cenne właściwości prozdrowotne, to jeszcze wyróżniają się innowacyjnymi, nowoczesnymi technologiami, które powodują, że jakość snu jest na najwyższym poziomie.

wyrób medyczny
Materace SleepMed to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.