Miniony rok dla niektórych osób był pełen dobrej muzyki. Świat dźwięków i wykonawców jest bardzo różnorodny pod względem brzmień, gatunków i talentów zarówno w Polsce, jak i za granicą, dlatego warto się przyjrzeć najpopularniejszym wykonawcom minionego roku. W tym artykule dowiesz się, kogo Polacy słuchali najczęściej oraz kim są Ci wykonawcy, których zna prawie każdy w naszym kraju. Jeśli jesteś tego ciekawy, to koniecznie czytaj dalej!

Polscy wykonawcy 2023 roku

Rok 2023 okazał się niezwykle obfitym czasem dla polskiej sceny muzycznej. Polskich artystów można było obserwować na różnych etapach swojej kariery – zarówno doświadczonych weteranów, jak i debiutantów, którzy błyskawicznie zdobyli uznanie publiczności. Oto kilku polskich wykonawców, którzy w minionym roku wyróżnili się jako niekwestionowane gwiazdy muzyczne.

  • Poznaj najpopularniejszych wykonawców muzycznych minionego roku!Dawid Podsiadło – od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych wykonawców polskich i oczywiście nie zmieniło się to w roku 2023. W minionych dwunastu miesiącach Podsiadło kontynuował podbój serc słuchaczy w całej Polsce za pomocą swojego charakterystycznego głosu, ciekawych tekstów i niesamowitej muzyki. Artysta sprzedał ponad 750 tysięcy albumów w Polsce, co świadczy o jego wielkiej popularności. Jego ostatni album nosi nazwę „Lata dwudzieste” i utrzymywany jest w stylu muzyki pop oraz elektronicznej. W 2023 roku Dawid Podsiadło odbył swoją kolejną trasę koncertową po całej Polsce – zatytułowana została „Przed i po Tour”. Fani Podsiadło już nie mogą się doczekać, co piosenkarz im zaprezentuje w roku 2024 i my również na to czekamy!
  • Sanah – to pseudonim Zuzanny Ireny Grabowskiej z domu Jurczak, czyli bardzo młodej, bo dwudziestosiedmioletniej piosenkarki, która na polskiej scenie pojawiła się w 2019 roku, choć już wcześniej próbowała swoich sił w muzyce. Sanah jest również bardzo utalentowaną skrzypaczką, autorką tekstów oraz kompozytorką. Jej utwory mają przede wszystkim charakter indie pop, pop, synth pop, poezji śpiewanej, dance pop oraz art pop. W roku 2023 Sanah odbyła krótką trasę po zagranicznych miastach, np. była w Berlinie, Dublinie, Londynie oraz w Paryżu. Dodatkowo zagrała koncerty w Chorzowie, Gdańsku i Warszawie. Na rok 2024 już teraz zaplanowane są dwie trasy, z których fani Sanah z całą pewnością się cieszą.
  • Taco Hemingway – to pseudonim artystyczne Filipa Tadeusza Szcześniaka, czyli polskiego rapera i autora tekstów. W Polsce sprzedał ponad 615 tysięcy pływ, co sprawiło, że jest najlepiej sprzedającym się raperem XXI wieku w Polsce! Taco Hemingway był trzynastokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, czyli nagrody muzycznej przyznawanej w Polsce od 1995 roku. Ma na swoim koncie sześć albumów samodzielnych oraz sześć minialbumów. Występował również gościnnie na płytach innych polskich wykonawców. Taco Hemingway odbył również sześć tras koncertowych i jedną w ramach Taconafide.

Wykonawcy z zagranicy

Rok 2023 był również świetnym czasem dla wykonawców niepochodzących w Polski. Kontynuowali oni swoje zmagania na muzycznej scenie, pokazując fanom coraz to nowsze piosenki i teledyski. Kogo Polacy słuchali najchętniej?

  • Taylor Swift – ta artystka nie jest nowym odkryciem, ponieważ muzyką zajmuje się od zawsze, a w 2003 roku w wieku 14 lat podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią muzyczną Big Machine Records. Swój debiutancki album zatytułowany „Taylor Swift” wydała dwa lata później, czyli w roki 2006 mając jedynie 16 lat! Dziś Taylor Swift jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek na całym świecie. Jej albumy zostały sprzedane w ilości większej niż 50 milionów na całym świecie! Zdobyła również czternaście nagród Grammy i jedną statuetkę Emmy oraz dwadzieścia trzy statuetki Billboard Music Awards. Ciekawe jest to, że niemal wszystkie utwory artystki są autobiograficzne i możliwe, że dlatego mają tak wielu fanów na całym świecie.
  • The Weeknd – w ubiegłym roku bardzo popularny był również The Weekend, czyli Abel Makkonen Tesfaye. Jest on kanadyjskim wokalistą, autorem tekstów piosenek oraz producentem muzycznym. Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku, kiedy to wrzucał swoje własne utwory na platformę Youtube. Został zauważony rok później, kiedy zyskał większą rozpoznawalność dzięki wydaniu trzech projektów typu mixtape. Obecnie ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, kilka nagród Grammy oraz Juno Awards.
  • Billie Eilish – jest to bardzo młoda, bo zaledwie 23-letnia amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Głównie wykonuje muzykę z gatunku pop, indie pop oraz trap. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, np. Oscara, nagród Grammy, Brit Awards czy Złotych Globów. Swoją popularność zdobyła w roku 2015 roku, kiedy na prośbę swojej nauczycielki tańca nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. „Ocean Eyes” napisaną przez jej brata. Rok później podpisała kontrakt ze swoją pierwszą wytwórnią.
  • Harry Styles – w roku 2023 Polacy również bardzo chętnie słuchali Harry’ego Stylesa, czyli dawnego członka One Direction. Jest on brytyjskim piosenkarzem, autorem tekstów, muzykiem, modelem oraz aktorem. Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku poprzez udział w brytyjskim programie typu talent show. W 2016 roku rozpoczął swoją solową przygodę muzyczną, która trwa aż do dziś. Na swoim koncie ma trzy albumy studyjne oraz dwie trasy koncertowe.

Teraz z całą pewnością już wiesz, jacy są najpopularniejsi wykonawcy muzyczni, zarówno Ci pochodzący z Polski, jak i spoza naszego kraju, których Polacy słuchali najczęściej. Są to przede wszystkim osoby młode, które są bardzo utalentowane i reprezentują raczej spokojną muzykę pop i jej odłamy. Muzyki możesz słuchać naprawdę wszędzie – na siłowni, na spacerze, siedząc na kanapie czy leżąc w łóżku. W tym ostatnim przypadku z całą pewnością przyda Ci się wygodny materac, który znajdziesz tutaj abcsnu.pl. Świetniej jakości łóżko sprawi, że Twój sen będzie optymalny, a Twoje samopoczucie dużo lepsze! ABCsnu to producent wielu doskonałej jakości materaców, które mogą odmienić Twoje spanie na lepsze! Możesz swoje łóżko kupić również w sklepie stacjonarnym znajdującym się w mieście Jelenia Góra. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także: Łóżko – pierwszy wybór.